Valitse sivu

Kesätyöllistäminen

Virolahden kunta työllistää virolahtelaisia vuosina 2002 – 2005 syntyneitä nuoria kesätöihin kunnan eri hallinnonaloille, kuten varhaiskasvatukseen, matkailu- ja museotoimeen, puhtauspalveluihin, tekniseen toimeen ja vapaa-aikatoimeen.

Kesätyöpaikkoihin hakuaika päättyi 28.2.2021. Kesätyöntekijävalinnoista ilmoitetaan valituille henkilökohtaisesti maaliskuun loppuun mennessä.

Lisätietoja hakemisesta voi tiedustella Kaakon kaksikon Ohjaamosta, teija.kuosmanen (a) virolahti.fi, p. 040 1992 242.

Nuorten kesätyöpaikat Virolahden kunnassa 2021

Matkailu- ja museotoimi, 5 työpaikkaa
Yhteyshenkilö: Anu-Leena Lintunen, 040 7107 302, anu-leena.lintunen (a) virolahti.fi

Varhaiskasvatus, 4 työpaikkaa
Yhteyshenkilö: Outi Silander, 040 5493 335, outi.silander (a) virolahti.fi

Puhtauspalvelut, 3 työpaikkaa
Yhteyshenkilö: Minna Likander, 050 3892 155, minna.likander (a) miehikkala.fi

Tekninen toimi, 4 työpaikkaa
Yhteyshenkilö: Sami Nivuslammi, 040 1992 221, sami.nivuslammi (a) miehikkala.fi

Liikuntatoimi, 2 työpaikkaa
Yhteyshenkilö: Mia Saarilaakso, 050 3892 126, mia.saarilaakso (a) virolahti.fi

Ruokapalvelut, 2 työpaikkaa
Yhteyshenkilö: Arja Ivanoff, 040 7107 360, arja.ivanoff (a) miehikkala.fi

Lisätietoja

Vapaa-aikapalvelupäällikkö
Sari Rasi
050 3892 125
sari.rasi (a) virolahti.fi